Novosti
Edukacije u okviru projekta „Jačanje školskog sistema u tri kantona kroz trening nastavnog osoblja i model škole“
- 05/05/2025
- Posted by: admin
- Category: Novosti

Pedagoški zavod Zenica u saradnji sa Međunarodnim udruženjem “Interaktivne otvorene škole” Tuzla (MIOS), u okviru projekta „Jačanje školskog sistema u tri kantona kroz trening nastavnog osoblja i model škole“, organizirao je edukacije za prosvjetne radnike/ce osnovnih škola i to: I modul edukacije na temu „Primjena Servisnog-Učenja u nastavi“ i I modul edukacije na temu „Primjena projektnog učenja u nastavi“.
Projekat je podržan od strane Federalnog Ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Njemačke i Freudenberg fondacije iz Njemačke.Edukacije su realizirane 28. i 29. aprila 2025. godine u prostorijama JU Opća biblioteka Tešanj, na kojima je bilo prisustno 34 nastavnika/ca, direktora/ica i stručnih saradnika/ica iz osnovnih škola iz općina Tešanj, Doboj Jug, Maglaj i Grada Zavidovići.
U narednom periodu bit će organizovan i II modul edukacija na pomenute teme. Dio atmosfere sa edukacija možete pogledati putem sljedećeg linka.